Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
SİGORTALARDA YENİ DÜZENLEME
Yeni düzenleme ile ilgili değer kayıpları hesaplamaları şeffaf ve bilinir hale geldi.
Ranult TALIANT
Renault yeni aracı TALIANT ile sahaya iniyor...
ABS - Anti Blokaj Sistem (Kilitlenme Karşıtı Fren Sistemi)
ABS fren sisteminin mazisi 1920'li yıllara kadar gitmektedir. Almanya'da Voisin firması "Frenlemenin tekerlekleri kilitlemesini önleyici donanım" tanımıyla hidrolik sistemle çalışan ilk örneğini yapmışlar ve 671925 Almanya nosuyla ilk patentini de almışlardır.
AİRBAG (Hava Yastığı)
Hava yastığı (Airbag, Yardımcı Koruma Sistemi/SRS), otomobillerde çarpışma anında çok hızlı biçimde açılıp bir gaz veya hava ile şişerek yolcunun yaralanmasını önleyen, esnek bir malzemeden yapılmış koruma sistemi.
SARI KAMIŞ 22 ARALIK 1914
22 Aralık 1914 – 6 Ocak 1915 Tarihleri arasında, 1 nci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu ve Rus İmparatorluğu arasında Sarıkamış ve çevresinde gerçekleşen muhabereler. Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında, Kars’ı Ruslardan geri almak için harekata katılan 60 bin asker donarak şehit oldular.
EMNİYET KEMERİ...!
Teknolojik güvenlik sistemleri kazaları olmadan önlüyor. Ancak kaza kaçınılmaz ise 116 yıllık icat emniyet kemeri devreye giriyor. Emniyet kemeri bugüne kadar 1 milyon insanın hayatını kurtardı.
ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI.
Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği zorunluluğu 1 Aralık'ta uygulamaya girdi.
Doğru Ekspertiz Çok Önemli
Araçtaki dolu hasarını tespit etmeyen ekspertize ceza!
OTO Ekspertiz Nedir ?
Ekspertiz kelimesi, Fransızca kökenli "expert" kelimesinin dilimize "eksper" olarak dahil edilmesiyle ortaya çıkmış bir kavramdır. Anlam olarak kısaca ifade etmek gerekirse; "Belirli bir konuda uzmanlaşmış, teknik bilgiye sahip kişi/kurum." şeklinde belirtilir.

OTO Adam Youtube Kanalına Abone Olun!

Nasıl yardımcı olabiliriz ? sitesi tasarım aracınızın özel HTML alanına yapıştırın.