2 Nci El İyi Niyetli Olmayan Ellerde Tehlikeli…!!!
Buradasınız: Anasayfa / Blog
11 Ocak 2021, Pazartesi
2 nci El İyi Niyetli Olmayan Ellerde Tehlikeli…!!!
2 nci El İyi Niyetli Olmayan Ellerde Tehlikeli…!!!

2 nci El İyi Niyetli Olmayan Ellerde Tehlikeli…!!!

2020 yılında yaşanan pandemi nedeni ile sıfır km üretimin yavaşlaması. Arzın talebi karşılamaması nedeni ile 2 nci el piyasası olması gereken ivmenin çok üzerinde bir hızla artışa geçti. Araç değerlemeleri sağlıklı yapılamadı. Ve daha önemlisi kötü niyetli eller bu artış hızından faydalanarak haksız kazanç elde etmek için eskisinden daha fazla yöntem geliştirmeye başladı.

Bu nedenle eskisinden çok daha titizlikle ve dikkatli yapılması gereken bir iş kolu haline döndü 2 nci el araç almak ve satmak.

EFT saatinin sınırlı olması bahanesi, araç üzerindeki olumsuzlukların olduğundan fazla gösterilme çabası, merdiven altı ekspertiz işlemleri ve benzeri işlemler ile vatandaşın iyi niyetinden faydalanmak üzere kurgulanmış bir çok yöntem ile dolandırıcılık yapmaya devam etmekteler.

Ülkemizde, yasalar ile belirlenmiş sınırla olsa da. Farklı ticaret alanlarındaki vatandaşların ve hatta kamu çalışanlarının dahi, sektördeki çarktan faydalanma çabaları nedeni ile bu tip vakaların önne geçmek artık oldukça zorlaştı. Mahalledeki, berber, kasap, manav, imam dahi araç alıp satar hale gelmiş durumda.

2 nci el araç almak ve satmak uzmanlık gerektiren bir konu olmasına rağmen, ehil olmayan kişiler tarafından yapılan ve meşru olmayan ticaretler nedeni ile birçok vatandaşımız zarar görmekte. Bu nedenle, tıpkı emlak süreçlerinde olduğu gibi oto alım ve satım süreçlerinde de ehil profesyonellere danışmak ve birlikte yürümekte faya var. En azından, ticaretin sonunda yaşanan aksilik ile ilgili karşıda bulabileceğimiz, ulaşabileceğimiz bir muhatap olması işleri daha kolay çözülür hale getirecektir.

Bu yaşanan olumsuzluklar nedeni ile, vatandaşın mağduriyet yaşamaması ve süreçlerin aksatılmadan kusursuz ilerletilmesi amacı ile OTO ADAM her noktada alıcı ve satıcının yanında yer almaktadır.

www.otoadam.com

 

 

OTO Adam Youtube Kanalına Abone Olun!

Nasıl yardımcı olabiliriz ? sitesi tasarım aracınızın özel HTML alanına yapıştırın.